Android App’s pro modeláře

Lis 06, 2013 2 komentáře by

Chytrý telefon má dnes již asi každý z nás ale ukazuje se, že ne každý ví jak jej plně využívat. Víte například že kontakty a fotografie se dají ukládat pod váš Google account a tak když se mobil rozbije nebo jej ztratíte tak vše můžete lehce obnovit zpět? Nebo že je možné váš telefon vzdáleně zamknout nebo smazat? Asi ano, ale potkávám lidi co možností chytrého telefonu nevyužívají vůbec. Každopádně tento článek se nebude věnovat tomu kdo jak svůj chytrý telefon využívá ale spíš mě napadlo jak by se dal využít v oblasti modelářů a ku podivu jsem pár aplikací které by se vám mohli hodit našel. Hned v úvodu se vám přiznám k tomu že jsem neinstaloval všechny aplikace a všechny jsem podrobně nestudoval. Bude záležet jen na vás jestli vás zde něco zaujme a zda li nějakou tu aplikaci na mobilní telefon sami vyzkoušíte. A v neposlední řadě uvítám vaše názory a zkušenosti v komentářích pod článkem samotným.

Pokud vlastníte iPhone a používáte nějaké aplikace související s modelařinou tak určitě napište vaše zkušenosti i k nám do redakce!

Začnu asi tím nejjednodušším co jsem našel a to je:

Hobby Color Converter

Tato aplikace hledá stejné barvy od různých výrobců jako je TAMIYA, REVELL, HUMBROL a VALLEJO. Vyhledané barvy jsou jen nejbližší originální barvě! Ale i tak si myslím že si zaslouží za zmínku. Kliknutím na název aplikace se dostanete na Google Play stránky s danou aplikací.

color

Hobby Model Scaler

Jak už název sám napovídá, tato mobilní aplikace se bude hodit pro převody do různých měřítek. Celkem jednoduchá aplikace na ovládání a většina „standardních“ měřítek je již předdefinována.

scaler

Nor-Cal Hobbies Gear

Skvělá aplikace pro všechny autíčkáře na počítání převodových poměrů s rozsáhlými tabulkami.

gear

Samozřejmě že aplikací pro modeláře je mnohem víc a docela i rozmanitých je už jen na vás co hledáte a co se vám bude hodit. Tak a to by jako ukázka mohlo stačit, zbytek aplikací si již jistě najdete sami na Google Play.  Já jsem použil při hledání slova HOBBY a RC. Kdyby jste našli další užitečné aplikace pro modeláře, tak napiše!

"HO" Vláčky, "N" Vláčky, "TT" Vláčky, "Z" Vláčky, Akrobatická letadla, ARMY, Baterie, Buggy, Chladiče / Ventilátory, CO2 Letadla, COMBA, Doplňky železnice, EDF GDF Ducted Fan Jets, Elektroinstalace, Elektromotory, Elektronika, F1, Fórum, Halová letadla, Hydroplány, Jachty, JetTurbine letadla, Kluzáky, KOV - Auta, KOV - Kamiony, KOV - Motorky, KOV - Sběratelské modely, KOV - Veřejná doprava, KOV - Zemní stroje, Makety letadel, Makety lodí, Mini-z, Modelařské Akce, Nabíječe, Nakupujte On-line, Nářadí, Nezařazené, Offroad, Onroad, Plachetnice, PLAST - Figurky, PLAST - Letadla, PLAST - Lodě, PLAST - Motorky, PLAST - Ponorky, PLASTIKOVÉ, Plastové a papírové modely, Ponorky, Příjmače, Rakety, Rally, RC Auta, RC Crawling, RC Drift, RC Expedice, RC Kamiony, RC Letadla, RC Lodě, RC Manipulační technika, RC Soupravy, RC Trial, RC Zemní stroj, Regulátory, Reportáže z modelářských akcí, ROBOTI, Rychlostní čluny, Rychlostní letadla, Serva, Stabilizované zdroje, Tanky, U-boat, UAV / Drone, Upoutané letadla, Válečné letectvo, Válečné lodě, Veřejná doprava, Vrtulníky, Vybíječe, Vznášedla, Železnice

About the author

Články pro tento web zasílejte na clanek[zavináč]ceskymodelar.cz Kontakt na Admina - ICQ 619450734, SKYPE vadam77

2 komentáře to “Android App’s pro modeláře”

  1. Název says:

    asi nejkomplexnější aplikace je Calc RC
    https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.koubovo.calcRC.app