JESOLO 2012

Čvn 18, 2012 2 komentáře by

4.mezinárodní setkání modelářů Jesolo

Dne 26.-27. května se v italském Lido di Jesolo konalo 4. mezinárodní setkání modelářů ,které pořádal známý evropský modelář Franco Boscarol s rodinou. Za náš klub RC auta hobby klub Kobylí se zúčastnili dva členové, Jaroslav a Martin Letnický. Ubytování bylo v nádherném hotelu Nettuno u pláže.

Dole v hotelové hale byly stoly s vystavenými a zaparkovanými modely. Odtud vyjížděli všichni zúčastnění  do prostoru ,kde byly silnice,které protínala železniční trať s přejezdy, které pochvíli ježdění připomínaly přejezdy v Česku. Nad částí plochy vyčníval skoro čtyřmetrový a přes 220 kilogramů vážící jeřáb,který měl zavěšené břemeno o hmotnosti 38 kg.Vedle něj parkoval obří lanový bagr, který byl často převážen na podvalníku na pláž,kde pomáhal menším bagrům  v nakládce. Jeho hmotnost byla 75 kg. Kromě těchto vysokých exponátů se tu ještě tyčil most, který spojoval dvě výškově rozdílné terasy se silnicemi. V horní části kraloval téměř místní modelář Momo, který měl celý modelový park atrakcí  od kolotočů až po tobogán. Kromě těchto atrakcí zde byla k vidění i pojízdná prodejna, která nabízela široký výběr sladkostí, nápojů  až po hranolky,  jejich detailní provedení přímo vybízelo k zakousnutí. Chuť nás velmi rychle přešla, neboť tento bohatý sortiment byl pouze modelový.

Před hotelem na pláži bylo spoustu bagrů a nakladačů všech typů . Bagristi seděli pod slunečníkama,zatím co jejich stroje neustále nakládaly přijíždějící sklopky,které pak vozily písek k hotelu do prostoru se silnicema,kde byla velká skládka.

Provoz na silnicích byl střídavě hustý, k vidění na nich bylo spousty kamionů iatlských, německých , českých a rakouských modelářů. Dokonce zde byli i modeláři z Anglie. Mezi kamionama se vyjímal luxusní autobus, hasičská auta , jak evropská, tak i americká doprovázená hasičskou trojkolkou Piaggio.Celé poježdění doprovázela příjemná atmosfera vzájemné debaty a předávání zkušeností z modelařiny. Sobotní večer potom zakončilo noční ježdění, kdy vyniklo osvětlení na modelech. Mezi nejhezčí patřily ale české modely M.Švagerky a R. Štěpánka z Hradeckého klubu a manželů Bartůňkových  z Třebíče.

Jezdilo se až do půlnoci.

V neděli akce pokračovala dál, objevilo se i pár nových modelů. V poledne potom si všichni účastníci připili šampaňským,které přivezl model sklápěče a láhev slavnostně otevřel majitel hotelu spolu s Francem. Po přípitku všichni obdrželi drobné upomínkové předměty a domlouvalo se, že pro úspěch by mohlo  být příští setkání už příští rok a ne jednou za dva roky, jak tomu bývalo doposud. Počasí celkem vyšlo, nikomu ani nevadilo, že je mírně zamračeno, alespoň byla všude příjemná teplota.

Akce se zúčastnilo 72 modelářů, z toho 34 Italů a 38 z ostatních států ,bylo zde předvedeno celkem 248 modelů.

Doufejme,že akce bude i příští rok a z našeho klubu se jí zúčastní více členů.

Tady ještě odkazy na fotky a originál stránky Franca.

Celá galerie zde.

Autor: Jaroslav Letnický

RC Auta, RC Kamiony, RC Manipulační technika, Veřejná doprava

About the author

Články pro tento web zasílejte na clanek[zavináč]ceskymodelar.cz Kontakt na Admina - ICQ 619450734, SKYPE vadam77

2 komentáře to “JESOLO 2012”

  1. Ales says:

    Fotky jsou opravdu povedené, někdy se do Itálie taky budu muset podívat…

  2. Pěkná akce says:

    Hzký povídání a moooc povedený modely.