1.Drift Session aneb konec sezóny 2011

Říj 31, 2011 1 Comment by

Vzhledem k tomu, že driftařských akcí je v čechách málo a u nás, na severu, se vlastně nic neděje, rozhodli sme se uspořádat vlastní projekt a rcdrift trochu nakopnout kupředu.  Drift Session nebyl závod, ale spíš hromadná akce, zaměřená na setkání, pokec, gril, hromadný driftování a důstojné zakončení sezóny.

Kolem „devítky“ ráno se Driftmechanics sešli v České Lípě na dráze a začal velký úklid popadaného listí z dráhy. Podzimní mlha byla taková, jako v Rákosníčkově večerníčku a ani počasí se netvářilo nijak přívětivě. Ale v informacích pro všechny účastníky zájezdu byla i připomínka o teplém oblečení, takže všichni byli připraveny na všechno. Každopádne počasí se přes den umoudřilo a dostavilo se i slunce.

Účast byla víc než dobrá. Dorazilo 14 jezdců a co mě těšilo nejvíc, že se sešli všechny tři české driftařské týmy v plných sestavách.

Brněnští OldSkull, ze Slaného RcDorifto a z Liberce RcDriftmechanics.

Připraveny byly dvě oddělené driftovací dráhy pro případ, že by na jedné dráze bylo nějak „těsno“. Opak byl pravdou. Všichni chtěli jezdit „dveře na dveře“ v bandě.  Takže na jedné dráze probíhal bigbattle osmi aut a na druhé dráze probílalo natáčení, focení a duely.

Kolem poledne proběhlo občerstvení na grilu, káva a ochutnávka pečeného čehosi s kokosouvou příchutí od Larsovy mámy.

Pak bylo na čase vyhlásit soutěže. Exhibice na kruháči, parkování driftem na přesnost a driftslalom s časomírou. Zúčastnili se všichni a zábava v plném proudu. Velkým překvapením bylo priftování na kruháči. Většina lidí překvapila veklým počtem nakroužených kol a kdyby neproběhla dodatečná úprava pravidel, byli by jedinci, kteří by tam kroužili snad ještě dneska.  Jako nejlepší se ukázal tým RcDorifo. Velká gratulace pro kluky ze Slaného, kteří pobrali všechny první místa ve všech soutěžích. Nakonec bylo ještě potřeba vyhlásit zvláštní cenu za „Největší zvíře na trati“, kterou získal Lars, za jeho offroad-skokanskou exhibici na dráze 🙂 No a protože si každý uvědomoval, že je to poslední letošní větší akce, jezdilo skoro až do setmění a samotný úklid věcí a odjezd probíhal za úplné tmy.


Chtěl bych všem poděkovat za účast na akci, pomoc při úklidu, kolegům z týmu za pomoc při organizaci a těším se na všechny na další připravované akci.

Kompletní fotogalerii najdete ZDE.

Autor: Jan Černík RcDriftmechanics Liberec

RC Auta, RC Drift

About the author

Články pro tento web zasílejte na clanek[zavináč]ceskymodelar.cz Kontakt na Admina - ICQ 619450734, SKYPE vadam77

One Response to “1.Drift Session aneb konec sezóny 2011”

  1. Název says:

    Pěknej report 😉 Podle mě to byla nejlepší drift akce za celej rok!!!