Recenze mikrovrtulníku Thunder 9004

Čvc 06, 2011 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Recenze mikrovrtulníku Thunder 9004 by
V této recenzi vám představíme model RC vrtulníčku Thunder 9004. Ve stručnosti se jedná o malý létající model vrtulníku na dálkové ovládání, který je určen především začátečníkům.

Obsah balení vrtulníku

Vrtulník vám po objednání přijde v klasické kartonové krabici s průhledným okýnkem. Na ní je několik popisků v anglickém jazyce, které se vztahují k samotnému modelu. Mezi nejdůležitější patří ty, že je model vybaven gyroskopem (stabilizační systém) a že balení obsahuje vše pro létání s modelem. Tedy kromě šesti AA baterií do vysílače, ty je nutné dokoupit zvlášť.
Po otevření krabice na vás tedy kromě samotného vrtulníku vypadne i vysílač, nabíječ do USB, malý šroubovák, pár náhradních rotorových listů a také samozřejmě manuál v českém a anglickém jazyce.

Samotný model

Na první pohled zaujme tělo modelu, které je z velké části kovové, což je vzhledem k ceně modelu příjemným překvapením. Jeho zpracování je přesné, nikde jsem v konstrukci nenašel žádné vůle nebo mezery. Přes svoji vysokou pevnost a odolnost si však model zachovává nízkou hmotnost, která je i s baterií poměrně slušných 37,5 gramů.
Kabinka modelu je vyrobena z plastu, možná až zbytečně silného, ale alespoň u ní nehrozí žádné poškození i při drsnějším pádu. Nedokáži si ale představit takovou nehodu, po které by se nějaká část modelu musela vyměnit. Například z kovu jsou i úchyty rotorových listů, což nebývá zvykem ani u daleko dražších modelů. První dojem z modelu je tedy velice dobrý.

Vysílač

Samotný vysílač je poměrně jednoduchý. Jsou na něm dvě páčky – levou je možné pohybovat pouze dopředu a dozadu a ovládá se s ní plyn. Pravá řídí náklon modelu vpřed / vzad a otáčení kolem osy rotoru, čímž lze modelem poměrně jednoduše manévrovat. Chod obou pák je příjemný a kladou optimální odpor pro návrat do výchozí polohy. Dále na vysílači ještě naleznete přepínač citlivosti ovládání, což je velmi vítaná funkce především pro začátečníky. Nízká citlivost zaručí, že ani při chaotickém pohybování ovládacími páčkami model nevyvedete z rovnováhy. Samozřejmostí je možnost “trimování” modelu, která je zastoupená dvěma tlačítky. Jejich funkce je jednoduchá – když mačkáte pravé, model se bude otáčet více doprava a naopak. To slouží k seřízení vrtulníčku, aby v neutrální poloze nikam neuhýbal a visel na místě.

Jak se RC vrtulníkem Thunder 9004 létá?

Model je již kompletně sestavený, takže ho stačí pouze dobít. K tomu můžete použít buďto vysílač a nebo přiložený USB adaptér. Já využívám druhou možnost, jelikož je to o něco rychlejší (nabíjení tak trvá necelou půlhodinku) a šetří to baterie ve vysílači. Po dobití se můžete pokusit o první vzlétnutí. Je nutné dodržet postup zapínání z návodu – čili napřed zapínat vysílač, poté model. Jakmile jste tedy připraveni, můžete přidat plyn a model se vznese. Ve vzduchu je až překvapivě stabilní, po drobném vytrimování doslova visí na místě a na pohyby páček reaguje přesně. Trochu těžší je nalézt správnou polohu plynu, při které model nestoupá ani neklesá. Jakmile si ji však zapamatujete a zvyknete si na ni, tak už není problém se tam kdykoliv vrátit.
Thunder je tedy dostatečně klidný a zalétá si s ním opravdu každý. Pokud bych mu měl něco vytknout, tak je to možná až přílišná “poslušnost”. Při jeho ovládání se málokdy dostanete do nějaké adrenalinové situace kdy máte pocit, že to nemůže dopadnout dobře. Pro ostřílené piloty takové létání může být nudné. Pokud však mezi ně nepatříte, tak je to spíše výhoda.
Za cenu pod 700 korun je to opravdu dobrá volba především pro úplné začátečníky, kdy dostanou snadno ovladatelný a téměř nerozbitný model. Zkušenější zase ocení možnost odpočinkového polétání přímo ve vlastním obýváku.
Model vrtulníku je možné objednat s výhodným poštovným na adrese: http://www.modelarka.cz/thunder-9004
RC Letadla, Vrtulníky

About the author

The author didnt add any Information to his profile yet
Comments are closed.