Víme jak splnit sen každému malému klukovi

Kvě 15, 2011 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Víme jak splnit sen každému malému klukovi by

RC letadla

Snad každý malý kluk se chtěl stát pilotem letadla, nebo si alespoň vyzkoušet jaké to je ho řídit. Jde však o velmi náročné povolání a vede k němu dlouhá cesta, která stojí nejenom hodně času, ale i peněz. Většině z nich se to tak nikdy nepodařilo. Jsou tu i jiné možnosti jak usednout za knipl letounu, a to například prostřednictvím nějakého simulátoru. Jenže ne každý chce svůj volný čas trávit sezením doma u počítače. A i kdyby, stále to není ono. Ani sebelepší počítačový simulátor vám nedokáže zprostředkovat vzrušení a adrenalin, který do těla napumpuje let se skutečným strojem.

Dálkově ovládaná letadla

Naštěstí je zde ještě jedna alternativa – modely letadel na dálkové ovládání, čili takzvané RC modely. Jedná se o létající napodobeniny opravdových letounů (makety), či speciály, které se snaží dosáhnout co nejlepších parametrů letu. Příkladem mohou být soutěžní větroně, s nimiž lze ve vzduchu vydržet neuvěřitelně dlouhou. Nebo rychlostní modely, se kterými by bylo možné předhonit dokonce některá skutečná letadla. 🙂

RC letadla pro začátečníky

Pokud s modely teprve začínáte, je nejjednodušší zvolit některý z modelů pro začátečníky. Jsou ideální pro první pokusy, které ne vždy končí pouze úspěšným přistáním. Při návrhu se u nich přímo počítá s tím, aby byly co nejvíce odolné a jednoduše opravitelné. Tyto vlastnosti poskytuje poslední dobou hojně využívaný materiál EPP. Jedná se hmotu podobnou polystyrenu, na rozdíl od něj je však pružná a snadno opravitelná. Například pomocí vteřinového lepidla. Díky tomu je z EPP zkonstruovaná velká část letadel určených právě pro začínající modeláře. Nejedná se ale o nevzhledné modely, jak by si někdo mohl myslet. Příkladem může být maketa legendární Cessny 180, která svým vzhledem uspokojí i náročného fanouška létání.

Makety skutečných letadel

Jakmile se svým prvním letadlem naučíte bezpečně přistávat, může se začít poohlížet po pokročilejších modelech. Může jít například o rychlou maketu vojenského letadla, či letoun schopný náročné letecké akrobacie. Možnosti jsou zde takřka neomezené a záleží tak pouze na vaši představě a fantazii jaký model si pořídíte a jak s ním potom budete létat.

RC Letadla

About the author

The author didnt add any Information to his profile yet
Comments are closed.