RC vrtulníky z Modelářky

Kvě 03, 2011 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem RC vrtulníky z Modelářky by

RC vrtulníky se v posledních pár letech staly zábavou dostupnou pro širokou skupinu lidí. Již nemusíte být pouze zapáleným nadšencem do létání a techniky, abyste si mohli zalétat s vlastním modelem na dálkové ovládání. Dá se říci, že pro první start nepotřebujete ani žádné předchozí zkušenosti či vědomosti. Vystačíte si pouze s jakýmkoliv RC vrtulníkem pro začátečníky. V jeho balení pak naleznete hotový a sestavený model, vysílač, baterii a nabíječ. Klasicky tak potřebujete doplnit pouze vlastní tužkové baterie do vysílače a hned se můžete poprvé ve svém životě stát pilotem létajícího stroje.

Koaxiální uspořádání rotorů u RC vrtulníků

Takovéto vrtulníky mají obvykle koaxiální uspořádání rotorů, kdy se otáčí dva hlavní rotory pod sebou v opačném směru. Tím odpadá nutnost použití ocasního stabilizátoru a model je daleko méně náchylný k chybám pilotáže. Díky tomu začátečník nemusí létat jen malým “nerozbitným” vrtulníčkem na doma, ale může si troufnout i na velké kovové stroje, se kterými se může bez obav vydat i ven. Charakteristický je pro tuto kategorii také počet kanálů. Ty jsou většinou 3, což znamená, že model umí regulovat otáčky hlavního rotoru – létat nahoru a dolu, dále se točit kolem vlastní osy a ovládat náklon dopředu a dozadu. S tímto si vystačíte pro základní ovládání modelu.

RC vrtulníky pro pokročilé

Pokud nejste začátečníci, jistě oceníte RC vrtulníky pro pokročilé. Tím jsou vícekanálové stroje, které je sice o hodně náročnější udržet ve vzduchu, ale zase zvládají mnohem náročnější manévry a většina jich může létat venku. Nabízejí minimálně 4 kanály, což představuje možnost létání také do stran. U 6-ti kanálových strojů již lze ovládat sklon rotorových listů – kolektiv a u dostatečně výkonných již lze provádět plnou 3D akrobacii, kdy se model může nad zemí vznášet i vzhůru nohama! K takovému zvládnutí letu vrtulníku však vede poměrně dlouhá cesta.

Pokud vás tedy RC helikoptéry zaujaly, zkuste se podívat na www.modelarka.cz a vybrat si z několika desítek modelů pro všechny kategorie modelářů. Cena těch nejlevnějších klesla pod 1000 Kč a může si je dovolit opravdu každý.

Vrtulníky

About the author

The author didnt add any Information to his profile yet
Comments are closed.